LEKOMED Cilt Leke Kremi

Lekomed Cilt Leke Kremi için de;

Vitamin B3

Vitamin E

Salicylic Acid

Buğday Tohumu Ekstresi

gibi kimyasallardan uzak cilt için en doğal ürünleri barındırır.

 

Cilt Lekeleri İçin Vitamin B3:

B3 vitamini 8 B vitaminlerinden biridir. Niasin (nikotinik asit) olarak da bilinir ve niasin’den farklı etkilere sahip olan 2 farklı form olan niasinamid (nikotinamid) ve inositol heksanikotinat bulunur.

Tüm B vitaminleri, vücudun gıdayı (karbonhidratlar) vücuda enerji üretmek için kullandığı yakıt (glükoz) haline dönüştürmesine yardımcı olur. B-kompleks vitaminleri olarak da adlandırılan bu B vitaminleri, vücudun yağ ve protein kullanmasına da yardımcı olur. B-kompleks vitaminleri, sağlıklı bir karaciğer, sağlıklı cilt, saç ve gözler için ve sinir sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olmak için gereklidir.

Niasin aynı zamanda vücudun adrenal bezlerde ve vücudun diğer bölümlerinde çeşitli cinsiyet ve stresle ilgili hormonlar oluşturmasına yardımcı olur. Niasin dolaşımı geliştirmeye yardımcı olur ve iltihaplanmayı bastırdığı gösterilmiştir.

Tüm B vitaminleri suda çözünür, yani vücut onları saklamaz.

Lekomed cilt lekesi giderici krem B3 vitaminini en ideal seviyede için de barındırarak tamamen cildiniz için doğal bir formül sunar.

 

Cilt İçin E Vitamini;

E vitamini birçok gıdada, yağda bulunan ve yağda eriyen bir vitamindir. Ayrıca bir antioksidanın, vücudun hücrelerine zarar vermesine karşı koyacak bir maddedir. Antioksidanlar kalp rahatsızlığı ve kanser gibi ciddi hastalıklara karşı koruma sağlayabilir.

E vitamini, vücudunuzun kırmızı kan hücreleri oluşturmasına yardımcı olmakta da önemlidir ve vücudun K vitamini kullanmasına yardımcı olur.

Yağları düzgün şekilde emmeyen insanlar E vitamini eksikliğini geliştirebilirler. Ciddi vitamin E eksikliğinin belirtileri şunları içerir:

  • Kas Güçsüzlüğü
  • Kas kütlesi kaybı
  • Anormal göz hareketleri
  • Görme sorunları
  • Kararsız yürüme

Uzun süreli eksiklik karaciğer ve böbrek sorunlarına da neden olabilir. E vitamini, cildiniz daha sık görünmesine, cilt lekelerinin oluşumunu engellemeye ve yüz kaslarınızın daha güçlü olmasına yarar sağlar. Lekomed leke kremi b3 vitaminin de olduğu gibi E vitaminini de için de en makul ve doğal şekilde barındırmaktadır.

 

Salicylic Acid &  Salisilik asit;

Salisilik asit, renksiz, kristalize bir asit olup beta asit olarak da bilinmektedir. Bu asit aspirinin de hammaddelerinden birisi olup genellikle koyu yeşil yaprağa sahip bitkilerde bulunur. Ciltte bulunan ölü deriyi atmanın yanında cilt temizliği, deri soyma işlemleri de yine bu asit sayesinde yapılabilmektedir. Bunun yanında kolon kanserinden akne problemlerine, cilt sağlığından nasıra kadar oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Salisilik asit ile leke tedavisi

Cildimizde ortaya çıkan kahverengi lekelerin birçok sebebi vardır. Özellikle yaz aylarında ortaya çıkan bu lekelerin en büyük sebebi elbette güneş ışınları. Yazın bilinçsizce güneşlenme ve güneş kremi kullanmadan dışarı çıkma leke oluşumunu hızlandırırken, aldığımız ilaçlar, hamilelik gibi hormonal değişimlerin yaşandığı süreçler de yine bu sorunun nedenlerinden sadece bazıları. Cilt Leke tedavisiaslında sabır isteyen uzun bir süreçtir. Lekenin yerleşim alanı ile birlikte boyutu ve koyuluğu tedavinin şeklini de belirler. Eğer lekeleriniz cildin derin katmanlarına yerleşmiş ve koyu renge sahipse bu durumdan ancak soyma işlemi ile kurtulabilirsiniz. Soyma işlemini sağlayan işte bahsini ettiğimiz salisilik asittir.

 

Buğday Tohumu Yağı

Buğday tohumu yağı cilt tarafından kolaylıkla emilir ve etkili bir nemlendirici  haline gelir. Buğday tohum yağı, cildinize uygulandığında, A vitamini, D vitamini, B vitaminleri, antioksidanlar ve yağ asitleri cildin içine işler ve bir nevi tedavi görevi görür. Sadece kuru veya yıpranmış cildi nemlendirmek ve iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda lekeleri de tedavi etmeye yardımcı olur. Buğday tohumu yağı zengin bir E vitamini kaynağıdır, bu da cilt hasarını azaltmaya, serbest radikalleri kontrol etmeye, sağlıklı kolajen oluşumunu desteklemeye hatta cilt tonunu korumaya yardımcı olur.

 

LEKOMED leke giderici krem içinde barındırdığı doğal ürünler sayesinde cildinize en doğal, etkili ve zararsız tedaviyi uygular.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir