Blog thumbnail

Koltuk Altı Kararması

Blog thumbnail kategori

Havaların ısınması ve yaz aylarının yaklaşması ile birlikte beden güzelliğine gösterilen ilgi bir adım daha dikkat çekmeye başlıyor. Özgüvenin tamamlanması ve özellikle daha rahat kıyafet seçimleri yapılabilmesi için koltuk altı teninin işlevselliği bizleri çözüm arayışına sokuyor.

Koltuk altı kararması olumsuz etkileri

Koltuk altı kararması; kıyafet seçimlerini kısıtlaması, rahat hareket edilmesini engellemesi ve kötü bir görüntü ortaya çıkarması sebebi ile özellikle kadınların en büyük dertlerinden bir tanesi. Koltuk altı kararması sanılanın aksine bir anda olmaz. Genetik faktörler de büyük etkiye sahip olsa da genel itibari ile süreç içerisinde yapılan yanlış uygulamalardan kaynaklı olarak görülür.

Koltuk altı kararması sebepleri

Kısıtlı zamanlar içerisinde kolay bir çözüm gibi gelen jiletle koltuk altı kıllarını alma uzun vade içerisinde derinin tahriş olmasına sebep olarak kararmaya ortam hazırlayabilir. Cildin yapısına bağlı olarak aşırı terlemeler vücutta bakteri üretiminin yoğunlaşmasına ortam hazırlayarak cildin kalınlaşmasına ve böylece kararmaya sebep olabilir. Bunun yanında vücutta birçok şeyin dengesinin olması hormonal birtakım değişiklikler içerisinde de sorunlara yol açabilir. Bunlardan bir tanesi de hamilelik süreci içerisinde artan melamin üretiminin renk değişimi, lekelenmeler ve kararmalara yol açabilmesi.

Kimlerde görülür?

Koltuk altı kararması vücut yapısı ve derinin gösterebildiği dirence bağlı olarak her yaş grubu kadın ve erkekte meydana gelebilir. Koltuk altı kararması dikkate alınmayacak hormonal birtakım sebeplerin yanında belli hastalıklarında habercisi olabilir. Bu nedenle çözüm ararken dikkat etmeli ve iyi araştırılmalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Arama yapmak için bişeyler yazın enter'a basın