Koltuk Altı Beyazlatma

koltuk-alti-beyazlatma

 Koltuk Altı Beyazlatma & Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer

 

Koltuk altı kararması özellikle kadınların hiç hoşlanmadığı bir görüntüdür. Bu tür şikayetleri olan kadınlar özellikle yaz aylarında bu kararmadan oldukça rahatsızlık duymaktadırlar. Koltuk altı kararması birçok nedenden dolayı oluşabilmektedir ve geçmeyen bir rahatsızlık değildir. Çoğu kişi için problem olan bu rahatsızlık neden olur ve koltuk altı kararması nasıl geçer sorularının cevapları aşağıda yer almaktadır.

 

Koltuk Altı Kararması Neden Olur?

 

Koltuk altı kararmasının en büyük nedeni koltuk altını tıraş etmektir. Nasıl ki erkeklerin sakal bölgeleri tıraştan sonra bile koyu renk gözüküyorsa bayanların koltuk altlarında da aynı durum söz konusudur. Tıraş edilen bölgedeki kıllar zamanla kalınlaşarak tüyler alınsa dahi deri altında kalmasına rağmen dışarıdan karartıları gözükmektedir. Koltuk altı aşırı sürtünmeye maruz kalan bir bölgedir ve sürtündükçe deri koruma amaçlı kendini kalınlaştırmaya başlar. Kalınlaşan derinin ise rengi değişerek koyulaşır. Hormon değişiklikleri ve bakteriler de koltuk altında leke oluşumuna ve renk koyulaşmasına sebep olmaktadır.

 

Koltuk Altı Kararması Nasıl Geçer?

 

Koltuk altı kararmalarını geçirmek için internet ortamında birçok tavsiye bulunsa da birçok kişide alerjilere yol açmaktadır. Çünkü bilimsel olarak onaylanmayan ve kulaktan kulağa geçen birçok yöntem sağlığa ciddi zararlar vermekte ve kalıcı lekelere yol açabilmektedir. Kalıcı lekeler ile hüsrana uğramamak için ise uzmanlar tarafından önerilen ürünleri kullanarak koltuk altı beyazlatma işlemi gerçekleştirilmelidir. Klinik olarak onaylanmış olan Lekomed krem sadece koltuk altı kararmasına değil güneş ve doğum lekesi gibi birçok lekeye karşı oldukça etkili ürünlerdir. Tamamen doğal olan ve paraben, civa gibi alerjiye yol açacak hiç bir madde bulunmayan kremlerle koltuk altı kararmasından kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir