Güneş Lekelerine Bitkisel Çözüm

Güneş lekelerine bitkisel çözüm

Güneşin insan sağlığına faydaları olduğu kadar, çok fazla güneşte kalmanın bazı zararları da görülmektedir. Bu zararların başında ciltte oluşan koyu renkli lekeler geliyor. Bu lekelerden kurtulmak için evde bazı basit maske tarifleri uygulayabilirsiniz.

 Güneş Lekeleri İçin En Etkili Doğal Maskeler

 

Cilt lekelerini yok etmek için elma sirkesi ve limon gibi ürünler son derece başarılı sonuçlar yaratmaktadır. Dolayısıyla evde güneş lekelerine bitkisel çözüm üretmek amacıyla sunulan tariflerin büyük bir çoğunluğunda bu ürünlere rastlanıyor. Sağlıklı bir güneş lekesi gideren maske için ihtiyacınız olan ana malzeme, bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi veya bunun yerine limon suyudur. Hatta bu iki ürünü karıştırarak maske hazırlamak çok daha etkili sonuçlar sunar.

 

Elma sirkesi ve limon suyuna bir çay kaşığı kadar bal ve bir tatlı kaşığı esmer toz şeker karıştırın. Bu maskeyi cildinize uygulayarak kurumasını bekleyin. Daha sonra masaj yaparak ılık su ile yıkayın. Esmer şeker aynı zamanda peeling etkisi yaratacaktır. Bu uygulamayı haftada iki veya üç kez düzenli olarak yaptığınızda güneş lekeleri yok olacaktır.

 

Zerdaçal Maskesi

 

Hint Safranı olarak bilinen zerdeçal cilt bakımında da önemli bir üründür. Zerdeçal ile güneş lekelerine bitkisel çözüm sağlamak oldukça kolaydır. Bunun için bir çorba kaşığı zerdeçal, bir tatlı kaşığı Hindistan Cevizi yağı ve balı karıştırarak cildinize uygulayın. Bu uygulamaya haftada en az iki kez devam edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir