Güneş Lekeleri İçin Maske

gunes-lekeleri-icin-maske

Güneş lekeleri, ten rengi açık olan kimseler başta olmak üzere birçok kimsenin şikayet ettiği bir konudur. Bu lekeler için öncelikle güneşten korunmak ve güneşe çıkarken mutlaka bir güneş kremi kullanmak gerekiyor. Bunun dışında evde hazırlanabilen çeşitli maske tarifleri ile güneş lekelerinden kurtulmak mümkün.

 Güneş Lekeleri İçin Maske Önerileri

 

Güneş lekelerini gidermek için karbonat ve soda ile hazırlanan maskeler oldukça etkili olmaktadır. Karbonat kullanarak güneş lekeleri için maske hazırlamak oldukça basittir. Bunun için yalnızca bir tatlı kaşığı karbonat ve bir çorba kaşığı kadar yoğurda ihtiyaç var. Hatta etkiyi biraz daha güçlendirmek amacı ile karşımın içerisine bir çay kaşığı kadar gül yağı da katabilirsiniz.

 

Gül yağı, cilt lekelerini gidermekte son derece başarılı bir üründür. Hazırladığınız bu maskeyi temizlenmiş cilt üzerine uygulayarak, kuruyuncaya kadar bekleyin. Daha sonra ılık su ile yıkayarak, uygun bir nemlendirici sürün. Bu uygulamayı haftada en az üç kez tekrarlarsanız, yaklaşık olarak bir ay sonra cilt lekelerinin azalmaya başladığını fark edeceksiniz.

 Sodalı Cilt Maskesi

 

Soda ile güneş lekeleri için maske tarifinde bir tutam adaçayı ve semizotu kullanılıyor. Bu malzemeleri birkaç saat beklettikten sonra süzerek içerisine bir miktar susam yağı karıştırın. Elde ettiğiniz bu maskeyi her akşam cildinize uygulayın. Bu maskeyi ciltte uzun süre bekletmek daha etkili sonuçlar vermektedir. Bu nedenle bir gece bekletmek faydalı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir