gece cilt bakımı

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

gece cilt bakımı kategori

Gece cilt bakımı, aslında cilt bakımı rutini arasında çok büyük öneme sahip. Birçok kadının ihmal ettiği gece cilt bakımı, neden bizim için büyük öneme sahip hiç düşündünüz mü? Aslında cevap basit; cildimiz geceleri evdeyken, dışarıda maruz kaldığı dış etkenlere maruz kalmaz. Bu dış etkenler güneş ışığı, kirli hava, soğuk ve kuru hava olabilir. Diğer bir deyişle, gece saatlerinde cildimiz bu etkenlerden yalıtılmış, daha korunaklı bir ortamdadır. Haliyle cilde bakım yapmak için de en ideal zaman dilimi oluyor.

Gece Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Yapılan araştırmalara göre, cildimiz en çok gece saatlerinde ve özellikle biz uykudayken kendisini yeniliyor. Daha önce de söylediğimiz gibi ,dış etkenlerden yalıtılmış olan bu saatlerde cildin bakımı, beslenmesi ve onarımı süreçleri en üst safhadadır.

Tüm bunlara ek olarak, gece saat 1 ile 4 arasında cildimiz hayli kurumaya başlıyor; yani nem kaybediyor. Bu da gece saatlerinde cilt bakımının bir tercih değil, aslında bir zorunluluk olduğunu gösteriyor bize. Artık hepimiz biliyoruz ki, cilt tipimiz ne olursa olsun hem içeriden, hem de dışarıdan nemlendirmek zorundayız.

Her şeyden önce, geceleri uyumadan önce ne kadar yorgun olursak olalım, yüzümüzdeki makyajı çıkarmalıyız. Ardından da, tıpkı sabahları olduğu gibi yüzümüzü bol su ile yıkayıp iyice temizlemeliyiz. Zira cildin temiz olması olması demek, gece cilt bakımı için yüzümüze uygulayacağımız bakım ürünlerinin cilt tarafından daha iyi emilmesi anlamına gelir.

gece yüz yıkamak

Ardından, göz çevresindeki kırışıklıklar için uygulanabilecek serum ve benzeri ürünleri kullanabiliriz. Şayet göz çevrenizde morluk ve benzeri renk eşitsizlikleri varsa, bunun için Lekomed Leke Kremi tam olarak ihtiyacınızı karşılayacaktır. Şunu da belirtelim hemen; göz etrafındaki deri çok ince ve hassastır. Bu nedenle kremi uygularken, bu hassas bölgeyi çok hırpalamadan nazikçe davranmak gerekir.

Elbette gece cilt bakımı rutini sadece yüzümüze yapacağımız bakımdan ibaret değil. El, ayak, tırnaklar için de nemlendirici, besleyici, onarıcı, güçlendirici ürünler kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Böylece, ertesi güne daha taze, yenilenmiş, ferah bir şekilde uyanabiliriz.

Lekomed kremi incelemek ve dilerseniz satın almak için BURAYA TIKLAYINIZ.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Arama yapmak için bişeyler yazın enter'a basın