Cilt Lekelerinden Doğal Yollardan Kurtulmak

Cilt lekeleri doğal yollardan geçer mi işte bunun cevabı bu makalede. Gençlerin çoğunda hayatları boyunca belli bir noktada akne ve cilt lekeleri bulunur. Yetişkinlerin çoğunda da yüz lekeleri vardır. Bu yazıda, lekeleri yüzünüzden nasıl çıkartacağınız ve cildinizi lekelere karşlı nasıl koruyacağınıza ilişkin etkili yöntemleri bulacaksınız.

Leke nedir?

Lekeler sivilce izleri, pigmentasyon izleri ve koyu lekeler gibi cilt kusurlarıdır. Lekelere genellikle yağ ile tıkanmış gözenekler ve stres neden olur.

Lekelerden Nasıl Kurtulunur?

Cilt lekelerinin nasıl giderileceğini öğrenmek için okumaya devam edin.

1 . Önleme iyileşmeden iyidir : Lekelerden kurtulmanın en iyi yolu, ilk önce cilt lekelerinin oluşmasını önlemektir. Sivilcelere, siyah noktalara veya diğer lekeleri görmeye başlar başlamaz tedaviye başlayın. Akne ve sivilceye dokunmayın veya siyah noktaları ve sivilceleri sıkmaya çalışmayın.

2 . Günlük Gündüz Cilt Bakımı : Yüzünüzü yağdan, kuruluktan, siyah nokta ve başlı cilt problemlerinizi çözmek için iyi bir yumuşak temizleyici ile yıkayın.

3. Çok fazla güneşe maruz kalmaktan kaçının : Güneş ışınları akne tahriş eder ve bu da lekelere neden olabilir. Güneş’teki hasarları azaltmak için, güneşte dışarı çıktığınızda maruz kalan cilt bölgelerinize en azından SPF 15 ile iyi bir güneş kremi uygulayın.

4. Lekomed : Yüzünüzde veya cildinizdeki lekelerin neresinde olursa olsun cildinizin temiz olduğundan emin olun. Lekomed en etkili günde 2 kere kullanım sağlamaktır. En uygun ve etkili zaman gece Lekomed kremi uyumadan önce kullanmaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir