Blog thumbnail

Cilt Güzelliğini Yok Eden 5 Yanlış

Blog thumbnail kategori

Cildimiz, özellikle de yüzümüz her zaman ilk dikkat çeken bölgemizdir. İkili ilişkilerimizde de dış görünüşümüz, yüzümüz, mimiklerimiz ilk intibayı nasıl bıraktığımız hususunda doğrudan alakalıdır. Hal böyleyken, ışıl ışıl, lekesiz, sağlıklı bir cilde sahip olmak da epey önem teşkil eder hale geliyor. Biz de sağlıklı bir cilde sahip olmak için hemen her yöntemi denemeye açık oluyoruz.

Şimdi işe diğer taraftan bakalım; güzel bir cilt için yapmamız gerekenler olduğu kadar uzak durmamız gereken noktalar da mevcut. Peki nelere dikkat etmemiz gerek, birlikte inceleyelim.

Yüzümüzü Az Yıkamamalıyız

Özellikle yüzümüzün temizlenmesi için birkaç kez bol su ile yüzümüzü yıkamak iyi bir temizlik sağlar. İhmal edilen nokta ise, hepimiz sabah kalktığımızda yüzümüzü yıkıyoruz ancak gece yatmadan önce yüz yıkamanın da cildi temizlemek, günün tozunu, kirini ve biriken yağı uzaklaştırmak için büyük önem taşıdığını bilmiyoruz.

Cildi Yeterince Nemlendirmemek

Sağlıklı ve güzel görünen bir cilde sahip olmanın en önemli noktalarından biri de, cildin iyi nemlendirilmiş olması. Hem sağlık, hem de görünüm açısından cildi hem içeriden, hem de dışarıdan nemlendirmek zorundayız. Cildimize uygun bir nemlendirici ile dışarıdan, yeterli miktarda su tüketerek de içeriden nemlendirmiş oluruz. Hemen şunu da belirtelim; tüm cilt tipleri nemlendirilmeye ihtiyaç duyar. Yaygın bilinenin aksine, yağlı ciltlerin de nemlendirilmesi gereklidir.

Makyaj Fırçasını Temizlemeyi İhmal Etmek

Yaygın olarak ihmal edilen konulardan bir tanesi de, makyaj fırçalarının düzenli aralıklarla temizlenmemesi. Hatta ihmali bir kenara bırakalım, birçok kadın bu fırçaların temizlenmesi gerektiğini bilmiyor. Makyaj fırçaları temizlenmediği takdirde, fırça üzerinde biriken yağ, kir ve zamanla üreyen bakteriler doğrudan cilde temas etmiş olur. Bu da, birçok cilt hastalığına davet çıkarmak anlamına gelir. Zaten makyaj sebebiyle tıkanan gözeneklere bir de kirli fırçalarla işkence yapmamalıyız, değil mi? 😉

Banyoda Keselenmemek

Pürüzsüz, sağlıklı, nefes alan gözeneklere sahip bir cilt için kese çok önemli aslında. Ciltteki ölü derinin uzaklaşması, gözeneklerin açılması, kan akışının hızlanması ve cildin derinliklerine nüfuz eden kirin uzaklaşmasına yardımcı olur. Özellikle keseden sonra cildiniz için kullandığınız bakım ve nemlendirme ürünlerini kullanarak etkisini çok çok artırmanız mümkün olacaktır.

Makyajı Temizlemeden Uyumak

Bazen günün yorgunluğu öyle ağır geliyor ki, akşam yatmadan önce makyajı temizlemekle uğraşmak işkenceye dönüşüyor değil mi? İşte bu gibi durumlarda, makyajın gözenekleri tıkadığını, her türlü kiri, yağı gözeneklere hapsettiğini hatırlamalı, cilt lekesi, sivilce, akne, iltihap gibi birçok cilt probleminden uzak durmak için makyajı mutlaka temizlememiz gerektiğini kendimize telkin etmeliyiz.

Ve elbette, güneş lekesi, hamilelik lekesi, göz altı morlukları, koltuk altı ve bikini bölgesi kararmaları, sivilce izleri ve cilt tonu eşitsizliklerinden kurtulmak için Lekomed Krem kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sepet

0

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Arama yapmak için bişeyler yazın enter'a basın